Přeskočit na obsah
DPS » Novinky » Cloud CAD » Konstrukční návrh podporovaný umělou inteligencí

Konstrukční návrh podporovaný umělou inteligencí

  Společnost SOLIDWORKS poskytuje nástroje využívající umělou inteligenci (AI) a strojové učení, které vám pomohou s konstrukčním návrhem.

  Design Assistant

  Nová generace cloudových CAD řešení pro konstruování je vybavena nástrojem Design Assistant. Ten je založen na umělé inteligenci (AI) a strojovém učení. Učí se od vás a způsobu vaší práce a nabízí návrhy založené na vašich vlastních konkrétních pracovních postupech. Nástroj Design Assistant obsahuje:

  • Pomocníka s výběrem,
   který předpovídá a navrhuje, které prvky modelu byste měli vybrat jako další.
  • Pomocníka s vazbou,
   který automaticky vloží více instancí součástí do sestavy tak, že rozpozná a navrhne umístění pro replikaci.
  • Skicovacího pomocníka,
   který rozpozná stávající geometrii skici ve vztahu k okolní geometrii a navrhne další místa, kam umístit entity skici.
  • Inteligentní vazbu,
   která vám pomůže vytvoříte vazbení. Inteligentní vazba automaticky vytvoří vazby na okolní součásti a rozpozná správné styčné plochy.

  Tvorba návrhů s využitím umělé inteligence a strojového učení

  Využijte sílu umělé inteligence a strojového učení k usnadnění návrhu. Díky nástrojům, jako je Inteligentní vazba, Pomocník s vazbou a Pomocník s výběrem, mohou konstruktéři rozvíjet své procesy při vývoji výrobků.

  Konstrukční návrh s pomocí nástroje Design Assistant

  Pokaždé, když v cloudové aplikaci použijete parametrické nástroje, nástroje pro navrhování plechů a ocelových konstrukcí, umělá inteligence se od vás učí a je schopna poskytovat lepší doporučení na základě způsobu, jakým chcete navrhovat, a neustále se vyvíjet a učit se z vašich konkrétních možností.