Menu Zavřeno

SOLIDWORKS on-line licence

On-line licence pro uživatele

Od verze SOLIDWORKS 2018 je možná alternativa k tradiční aktivaci pevné licence na počítači zvaná Online Licensing. Zatímco aktivace na počítači uzamkne licenci SOLIDWORKS na jednom počítači, Online Licensing uzamkne licenci SOLIDWORKS jedinému uživateli. To umožňuje uživateli kdykoli používat SOLIDWORKS na jakémkoli počítači bez nutnosti aktivovat a deaktivovat licenci na počítači. Pokud má uživatel připojení k internetu, může přistupovat ke všem svým produktům SOLIDWORKS pouhým přihlášením pomocí svého SOLIDWORKS ID. Režim offline je k dispozici pro uživatele, kteří cestují a nemusí mít připojení k internetu.

Použití online licence

Vytvoříte si účet na uživatelském portálu SOLIDWORKS (Customer Portal) a online licenci Vám přiřadí firemní CAD administrátor z uživatelského účtu SOLIDWORKS Admin Portal.

Již při instalaci SOLIDWORKS se můžete přihlásit pomocí SOLIDWORKS ID. Manažer instalací SOLIDWORKS nainstaluje produkty, které máte přiřazené k Vašemu účtu.

SOLIDWORKS s online licencí můžete používat na více PC – notebook, pevný počítač, doma, v práci, atd. Při spuštění SOLIDWORKS se licence ověří přes internet a můžete ihned pracovat. Licenci není nutné aktivovat či deaktivovat, stačí jen vypnout SOLIDWORKS na jednom PC a zapnout ho na jiném PC. Přihlášení a odhlášení můžete provést také v pravém rohu SOLIDWORKS pomocí vašeho SOLIDWORKS ID.

Co se stane, když zapomenu doma spuštěný SOLIDWORKS?

Jestliže spustíte SOLIDWORKS na pracovním počítač, tak Vám SOLIDWORKS oznámí, že je již spuštěn na jiném počítači. Jestli chcete pokračovat v práci na pracovním počítači, potvrdíte ANO a licence se přepne na pracovní počítač.

Na jiném (domácím) počítači se objeví hláška o ukončení a uložení dokumentů.

Off-line režim a odpojení od internetu

Před odpojením internetu (služební cesta) se přepnete do offline režimu. Poté SOLIDWORKS funguje bez ověření licence přes internet.

V případě offline režimu nelze na jiném počítači SOLIDWORKS spustit.

Mohlo by vás dále zajímat:
Sdílejte příspěvek se svými přáteli.
Posted in 3D modelování, Aktuality

Související příspěvky: